Andrea Kossanyiová se vrací do Polska

Stát se profesionálním sportovcem byl od mala můj sen

Andrea Kossanyiová se vrací do Polska

Andreo, po roce v Česku se vracíš do Polska,teď do Trefl Proxima Kraków. Proč jsi se rozhodla právě pro Krakow a jak to celé probíhalo?

Předtím jsem už dva roky hrála v Polsku (Impel Wroclaw), takže vím že v Polsku je volejbal na TOP úrovni a vlastně tak trochu vím do čeho jdu. Měla jsem od Sportfinu vice nabídek, a dokonce jsem se rozhodovala mezi 2 polskými kluby, a nakonec po dlouhém rozhodování vyhrál Krakow 

 Co u Tebe rozhoduje, když si vybíráš klub?

Když si vybírám klub jsou pro mě důležité některé věci - aby tam byl kvalitní trenér, také mě zajímá jaké hráčky zůstávají  nebo přicházejí, a také jaké jsou na danou sezonu ambice týmu a v jakých soutěžích bude klub nastupovat .

Trefl Proxima Kraków byl letos 6. ze 14. družstev, víš už, jaké ambice budou mít letos?

Ano, letos skončil Krakow na 6 místě což si myslím že ze 14 tymů v polské silné a vyrovnané lize je  velice slušný výsledek a doufám, že letos se popereme i o lepší příčky v tabulce , třeba i o medaile a jsem přesvědčena že vedení klubu i s trenérem mají stejné ambice .

 Co Tě nejvíc baví na životě profesionálního sportovce?

Stát se profesionálním sportovcem byl od mala můj sen, a jsem moc ráda že se mi to povedlo a užívám si to . Výhodou toho je, že dělám to, co mě baví a zároveň mě to živí.

Co děláš, když máš volno?

Když mám zrovna volno, a toho volna moc není, tak se snažím věnovat rodině a mám pejska, tak s ním často chodím do přírody nebo k vodě. V Prostějově jsem ho měla sebou,ale  do Polska nemůže, hodně se tam jezdí pryč na zápasy a nemohla bych ho nechat samého na bytě.

  width=

Každým rokem tě vídáme v reprezentaci, co Tě na reprezentování baví?

Pro každého sportovce je to podle mě čest se dostat do dospělého nároďáku a reprezentovat svou zem.

 width=Zpět

© Copyright 2019 - Sportfin.cz Contact