Eva Hodanová : Když stojíme a posloucháme hymnu, tak se mi trochu třesou kolena

Čtyřiadvacetiletá reprezentační smečařka Eva Hodanová, která letos vyhrála s Drážďany německý pohár podepsala s SC Potsdam.

Eva Hodanová : Když stojíme a posloucháme hymnu, tak se mi trochu třesou kolena

Evi, stěhuješ se v rámci německé Bundesligy z Drážďan do Potsdamu. Jak k tomu došlo?

V Drážďanech mi končila dvouletá  smlouva a na jejím prodloužení jsme se nakonec nedohodli. Zároveň jsem ale chtěla zůstat v německé Bundeslize, protože její úroveň mi přijde vysoká. Velkou výhodou je také spolehlivost německých klubu. Proto jsem ráda, že přišla nabídka z Potsdami a můžu v Německu zůstat i příští sezónu.

Podle čeho si vybíráš kluby? Co je pro tebe důležité, když se rozhoduješ kam dál? Radíš se taky s někým?

Žádný speciální seznam kritérii nemám a rozhoduju se hlavně podle sebe. Samozřejmé mě ale vždy zajímá názor mých agentů, rodiny a mých nejbližších přátel. Asi by se mi úplně nechtělo jít do klubu, o kterém je známo, že dluží x výplat půlce  hráčkám z minulých sezon. Také se vždy snažím zohlednit, kdo bude trenérem týmu a jaké další hráčky v něm budou působit.

Bude to už Tvůj třetí rok v Německu, jak si na tom s němčinou? Sprichts du Deutsch ?

 Ja ja..natürlich! Musím říct, ze němčina pro mě není úplně jednoduchá a navíc v týmu se mluví spíš anglicky. Přece jenom ale po dvou letech tady určitě lépe rozumím a nějakou konverzaci sem tam taky zvládnu.

 width=

Máš vystudované hospodářské mezinárodní  vztahy. Jak se ti to povedlo skloubit s profi karierou? Mnoho mladých volejbalistů si v rozhodujícím věku vybírá mezi školou a volejbalem. Jak si to zvládla obojí?

Musím říct, že v ČR to opravdu není nic jednoduchého byť profesionální sportovec (především když děláte kolektivní sport, kde víceméně není možné tréninkový plán nijak upravit) a studovat u toho VŠ. Většinou vás totiž nutí vybrat si to anebo to, bez ohledu na fakt, že opravdu máte zájem dělat obojí naplno. Naštěstí jsem v té době hrála za Olymp Praha, kde jsem nikdy neměla problém nějak se domluvit s panem trenérem Mitáčem, který nám pokaždé, když to bylo jen trochu možné, vyšel vstříct. Samozřejmě to ale obnášelo úplnou ztrátu volného času a mnohem víc stresu. Nicméně toho dodnes vůbec nelituju!

Jsi stálou součástí české reprezentace. Proč ráda reprezentuješ?

Myslím, že být v reprezentaci je takovým snem každého sportovce. I teď, po takové době, když stojíme spolu s holkami před začátkem zápasu uprostřed hřiště a posloucháme hymnu, tak se mi tak trochu třesou kolena a běhá mi  mráz po zádech.

 width=Zpět

© Copyright 2019 - Sportfin.cz Contact