Veronika a Tiziana : Itálie je naše země!

Trenér české volejbalové reprezentace žen Zdeněk Pommer ml. uvítal letos v národním družstvu sesterské duo Veroniku Dostálovou a Tizianu Baumrukovou.

Veronika a Tiziana : Itálie je naše země!

Tenhle úkaz má třeba i estonská reprezentace mužů, kde hrají bratři Toobalové, nebo taky juniorská reprezentace Slovenska, kde si mistrovství Evropy zahráli dokonce dvojčata Rzymanovci.

 Holky, jaké to je být se sestrou celou Evropskou ligu v družstvu?

Veronika : Je to skvělé, protože konečně se mi ségra po roce vrátila z Ameriky a můžu si ji užít. Bydlíme spolu na pokoji a taky mimo hřiště spolu trávíme hodně času. Musím si to užít, než mi zase odletí.

Tiziana : Zatím si to užíváme a ještě chvíli to vydrží. Koncem léta se vracím do Miami, začíná mi volejbalová sezóna a taky další semestr.

  width=

Tak když jste konečně spolu, plánujete i nějakou dovolenou společně?

Tiziana : Jasně, už to máme naplánovaný, pojedeme na týden do Itálie, to je prostě naše země! Vezmeme i rodiče a konečně si to užijeme všichni čtyři, protože poslední roky jsem jezdila s našima sama, jelikož Veronika měla reprezentaci.

Jak se holky bavíte?

Veronika : No teď konečně když se ségra vrátila, jsme byly večer venku se zabavit bez našich a bylo to skvělý. Se ségrou je to vždy speciální. (smích)

Tiziana : No jo, to platí stoprocentně. Taky si můžeme spolu dát jedno pivo, v Americe na to ještě nemám věk (smích).

Důležitá věc holky, co vzájemné výměny oblečení?

(smích)

Veronika : To máme výhodu, že máme stejnou velikost my dvě i mamka.

Tiziana : To je stále "Co si mám vzít na sebe?" - "No, já ti něco půjčím." Nebo když jedna přijede domů a ty zjistíš, že sestra má na sobě tvoje věci. To je běžné.

Veronika : No ale nemáme stejně velkou nohu, což je škoda, protože to bychom si opravdu užily. (smích)

Jak se to stalo, že obě hrajete volejbal?

Tiziana: Ani to nemohlo jinak dopadnout. Rodiče založili volejbalový klub Studio Sport, tam jsme začínaly a obě vyrostly na hřišti.

Co vás na tom baví být profesionálním sportovcem?

Veronika : Hlavně to, že můžeme dělat co nás baví a ještě si tím vydělat nějaké peníze. Nemusíme sedět v kanceláři, ale jsme na hřišti, prožíváme emoce při výhrách i prohrách, je to celé živější.

Když jsme u volejbalu, tak v Evropské lize už jste postoupily do Final Four, to je slušný úspěch?

Veronika : Tak zatím jsme všechno vyhrály, takže něco děláme asi dobře a ve finále chceme ještě něco uhrát.

  width=

Jaké máte volejbalové sny?

Tiziana : Hrát v Itálii, máme rády tu zemi, jezdíme tam od malička, je tam výborná liga, opravdu bych si moc přála si tam zahrát.

Veronika : Kamkoliv. Zkusit to v zahraničí, poznat jinou mentalitu lidí, zlepšit se v jazycích.Zpět

© Copyright 2019 - Sportfin.cz Contact